בדיקת IP

מה הIP שלי?

ה-IP שלך הוא 141.226.93.33, 162.158.174.73

זה הדבר שאנחנו משתמשים בו בכל רגע שאנחנו נמצאים על האינטרנט ועל המחשב, אולי זה הדבר היחיד שאנחנו לא מעריכים מספיק, ולא מבינים שבלעדיו לא נוכל להתחבר אפילו לדקה לרשת – כן, אני מדבר על כתובת הIP שלנו. אני לא איכנס להסברים מדכאים או טכניים, פשוט אסביר שכתובת הIP שלנו היא כתובת רנדומלית שנקבעת על ידי הרשת אליה אתם מחוברים, לא משנה אם דרך ראוטר, מודם או סתם נקודת גישה מהפלאפון – כל אלו מספקים למכשיר שלכם (זה יכול להיות פלאפון ויכול להיות מחשב, ולפעמים אפילו טלוויזיה חכמה) את הכתובת הזו, שאיתה אתם מזדהים ברשת האינטרנט, בכל מעבר דף, שליחת מייל או אפילו הורדת שירים מיוטיוב. כאן תוכלו לבצע בדיקת IP ולדעת מהי כתובת הIP הנוכחית שלכם, ואנחנו נשמח לעזור עם כך.

למה בדיקת IP נחוצה?

לפעמים, ברצוננו לדעת את כתובת הIP שלנו כדי לדעת לאיזה רשת אנחנו מחוברים, או לזהות את עצמנו מיני כתובות IP רבות ברשימות ברשת. בנוסף, כך נוכל לבדוק את הכתובת לצרכים הטכניים – אם טכנאי האינטרנט זקוק לכתובת הIP על מנת לסייע, או אם אנחנו רוצים לכתוב לעצמנו את כתובת הIP כדי להשתמש בה לאחר מכן לצרכים אחרים. בנוסף, אם לדוגמה תרצו לבצע הורדת שירים, לפעמים יוטיוב חוסמת את הIP ולכן תרצו לבדוק אם הIP שלכם כבר השתנה, על מנת להוריד שירים מחדש.

כיצד נוצרת כתובת IP?

עכשיו הגענו לחלק הטכני, אז זה יהיה מובן לגמרי אם לא תרצו להמשיך מכאן.
כתובת הIP היא רנדומלית לחלוטין לכל מכשיר שמשדר לכם אינטרנט, והיא עשויה מ4 צירופים של מספרים, שביניהם מפרידה נקודה, לדוגמה – 181.20.34.292, או 192.29.203.21.

האם כתובת הIP היא יחודית ונשמרת לאורך זמן?

לא בדיוק, מאחר ולשני מחשבים יכולים להיות אותה כתובת IP בדיוק, מאחר והם מחוברים לאותה הרשת (לדוגמה – 2 מחשבים ברשת ביתית), ולכן אי אפשר להעניק לכתובת הIP את התואר 'כתובת יחודית למחשב', מאחר והכתובת היא ממש לא יחודית, ומשתנה כל פעם כשתעברו בין רשתות.

רגע, לפני שאתה עוזב!

רצינו לשאול אם אהבת את האתר, והאם תחזור אליו שוב.
אתה מוזמן לפרט למה, רק אם תרצה!

נ.ב אגב, אם אהבת - תן לנו לייק!