כיצד יוטיוב השפיעה על עולם המוזיקה?

ההצלחה של יוטיוב

Youtube נחשבת היום כאתר שיתוף הסרטונים הגדול בעולם וכאחד האתרים הפופולריים ביותר ברשת- ולא סתם. יוטיוב לקחה חלק די גדול בהתפתחות של האינטרנט שגרמה לו להיות במקום בו הוא נמצא היום.
מה גרם ליוטיוב להצליח כל כך ביחס למתחרים? מה יוטיוב מציעה יותר מאשר המתחרים שלה וכיצד יוטיוב ושאר אתרי השיתוף הסרטונים בעצם השפיעו על האינטרנט כולו? במאמר אני אציג כמה דברים שנזקפים להצלחתה הגדולה של Youtube.

כיצד יוטיוב השפיעה על עולם המוזיקה
יוטיוב – שולטת בעולם האינטרנט

דבר ראשון ששותף בהצלחה של יוטיוב להיות רשת עולמית לשיתוף סרטונים היא הנגישות והתאמת האתר למגוון רב של שפות וכמובן קבלת תמיכה באותם שפות, דבר שלא מאפיין את שאר המתחרים. Vimeo למשל, תומכת ב-7 שפות בלבד (עברית היא לא אחת מהם). ברגע שמשתמשים מכל העולם מרגישים שהאתר הותאם גם בעבורם, זה וודאי יגרום להם להעדיף אותו על פני המתחרים.

כל אחד יכול, והפעם זו לא הקלישאה

דבר שני שגרם להצלחה של פלטפורמות שיתוף הסרטונים הוא האפשרות לכל אחד לפתוח ערוץ משלו ולהעלות לשם סרטונים. בכך שדבר זה נהפך לכל כך פשוט עבור כל אחד ואפילו בעבור ילדים, זה נתן פינה לכל אחד להעלות את התוכן שלו ולתרום לצופים מהזווית ראייה שלו. זו גם הסיבה שהנישה של  כל כך פופולרית, מפני שרוב האומנים מרגישים בנוח לשתף את התכנים והשירים שלהם בפלטפורמות האלו.
כיום ניתן לראות מיליוני ערוצים פעילים בYoutube, ורבים מבלים שעות בצפייה בסרטונים של הערוצים השונים ובשירים החדשים שהועלו.

ויותר מכל – גלובליזציה

דבר נוסף שגרם לאתרים אלו להצליח כל כך היא העובדה שהסרטונים נהפכו לנגישים כל כך. אם זה באתר ואם זה באפליקציה- תוכלו להגיע לכל סרטון בכמה לחיצות בלבד. רוצים לשמוע שיר חדש שיצא? הזינו את השם שלו והוא יופעל מיד ובדרך כלל בצורה חלקה ובלי תקיעות. אמנם אם תרצו להאזין לשירים גם בלי אינטרנט, תצטרכו להשתמש בשירות שירים להורדה על מנת לשמוע את השירים בלי צורך בחיבור אינטרנט.

שימו לב שאתרים כמו Youtube יכולים גם להוות מקום מצוין לאחסון סרטונים, גם בלי לשתף אותם עם אחרים. אתם יכולים פשוט להגדיר אותם על "פרטי" ותוכלו לגשת אליהם בכל עת מהחשבון שלכם!

אני רוצה שירים להורדה בחינם

שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתף בווצאפ
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב pocket
Pocket

מה דעתכם?

רגע, לפני שאתה עוזב!

רצינו לשאול אם אהבת את האתר, והאם תחזור אליו שוב.
אתה מוזמן לפרט למה, רק אם תרצה!

נ.ב אגב, אם אהבת - תן לנו לייק!