איך להרוויח כסף כיוטיובר?

איך להרוויח כיוטיובר

ערוץ יוטיוב יכול להיות עסק מאוד רווחי אם מנהלים אותו נכון ולומדים איך לנצל את המדיה בשביל לעשות כסף (מה שנקרא "מונטיזציה"). במאמר הזה אשתף אתכם בדרכים הנפוצות והמוצלחות ביותר להרוויח מערוץ יוטיוב כיום. בעזרתם תוכלו להפוך את התחביב שלכם לעבודה לכל דבר, שתהיה עם הזמן ריווחית יותר ויותר אם פועלים נכון.

אז איך באמת אפשר להרוויח מערוץ יוטיוב? ועד כמה אפשר להרוויח?

#1 – פרסומות

הדרך הראשונה והפופולרית ביותר היא ע"י הטמעת פרסומות שיופיעו במקטעים בין הסרטונים שלכם. אלו יכולים להופיע בתור סרטון, באנר ואפילו סקר, שהצופים יצפו בהם ועבור זה תקבלו תשלום. את הדבר הזה תוכלו לעשות ע"י התחברות לשירות AdSense הניתן ע"י גוגל. הם יעשו עבורכם את כל העבודה ויעבירו לכם את התשלומים מדי תקופה שתקבעו בחשבון האישי שלכם.
אם אתם מעוניינים להתעסק קצת יותר, תוכלו להתחבר לשותפים אחרים שיטמיעו פרסומות בסרטונים שלכם, בתמורה לתשלום דומה ובמקרים רבים גם עוד פיצ'רים נוספים. כדי למצוא שותפים טובים, כדאי לחפש בגוגל YouTube Partnership עם ביקורות טובות.

גוגל אדסנס - דרך להרוויח מהצפיות שלכם
גוגל אדסנס – דרך להרוויח מהצפיות שלכם
דבר איתנו בסכומים – כמה כסף זה יוצא?

התשלום לצפיות מישראל נע בדרך כלל בין 3-8 שקלים לכל 1,000 צפיות (אם הקהל שלכם פונה למדינות אחרות, תוכלו להרוויח גם יותר).
כך למשל, אם אתם מקבלים סה"כ 100,000 צפיות בערוץ מדי חודש, אתם תרוויחו בין 300 ל800 שקלים. מעניין אתכם כמה יוטיוברים אחרים מקבלים? מוזמנים להיכנס לאתר SocialBlade.com, המציג רווחים ונתונים נוספים על כל יוצרי התוכן ברשת.


#2 – קידום מוצרים

הדרך השנייה ובין הריווחיות ביותר היא ע"י שימוש בתוכניות שיווק שותפים (Affiliate Marketing). בשיווק שותפים אתם תעבדו אצל חברות קיימות ותקדמו את המוצרים שלהם (כמו Amazon, eBay ועוד הרבה). השכר ברשת נע בדרך כלל בין 3% עד 20% מערך המוצר הנמכר.

דבר איתנו בסכומים – כמה כסף זה יוצא?

בואו נדמיין שאתם מעלים סרטון על מוצר שקניתם מהרשת והחלטתם לקדם אותו בסרטון, נניח סמארטפון שמחירו הוא 200$ והעמלה שלכם לכל מכירה היא 5%. זה אומר שתקבלו 10$ על מכירה שבוצעה דרככם! אם הסרטון הזה יקבל חשיפה גדולה מספיק, תוכלו לקבל עשרות ומאות מכירות ולהרוויח סכומים גדולים של כסף (כך לדוגמא, 10 מכירות יניבו לכם 100$).

#3 – מרצ'נדייז

הדרך הבאה דורשת קצת יותר עבודה וקהל גדול של צופים. דמיינו שאתם פותחים חנות מוצרים שכולם ממותגים עם סמלי הערוץ שלכם ואתם מוכרים מאות מוצרים בחודש לעוקבים שאוהבים לצפות בכם. החנות שלכם יכולה להציע חולצות ממותגות, ספלים, כובעים ועוד. חנות מקוונת כזאת ניתן לפתוח עם קצת רצון בעזרת כמה אתרים באינטרנט או עם מערכות לבניית אתרים (כמו Wix, WordPress).

דבר איתנו בסכומים – כמה כסף זה יוצא?

נניח שבחנות שלכם נמכרים חולצות וכובעים של הערוץ, והרווח הנקי הממוצע למוצר הוא 40 שקלים. במקרה זה, אם תמכרו 100 מוצרים בחודש מהחנות המקוונת- זה כבר רווח של 4,000 שקלים.

לסיום, לא חשוב באיזו שיטה אתם בוחרים על מנת להרוויח כסף מערוץ היוטיוב שלכם, הכי קריטי שתישארו עקביים ובעלי רצון להצליח. כמו כן, כמובן שאפשר להשתמש בכל הדרכים ביחד- פרסומות + שיווק שותפים + חנות מקוונת.

רוצים להיות יוטיוברים מצליחים? ריכזנו לכם את הנקודות הכי חשובות!

שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתף בווצאפ
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב pocket
Pocket

מה דעתכם?

רגע, לפני שאתה עוזב!

רצינו לשאול אם אהבת את האתר, והאם תחזור אליו שוב.
אתה מוזמן לפרט למה, רק אם תרצה!

נ.ב אגב, אם אהבת - תן לנו לייק!