איך להיות יוטיובר מוצלח?

איך להיות יוטיובר מוצלח

גם את רומא לא בנו ביום אחד

יוטיוברים גדולים לא הצליחו ביום אחד. PewDiePie לא התחיל עם 50 מיליון רשומים לערוץ וTopGeek- הישראלים לא התחילו עם 100 אלף רשומים. ההצלחה שלהם הייתה כרוכה בהמון עבודה קשה, השקעה ורצון להצליח. עם הזמן הם צברו קהל גדול שאוהב את הסרטונים שהם מעלים ושרוצה לעקוב אחריהם.
מי שגולש כבר כמה זמן ביוטיוב, יכול לראות שבכל קטגוריה יש כאלו שהצליחו בגדול. דבר זה מראה שההצלחה לא תלויה במה אתם תעלו או במה תשתפו את הצופים, אלא היא תלויה במספר פעולות ודגשים שאתם חייבים ליישם בשביל להצליח עם ערוץ יוטיוב, בארץ ובעולם.

דברו אליי, איך מתחילים?

ראשית, אתם צריכים להקפיד על תדירות העלאה קבועה יחסית. כך אם למשל החלטתם שאתם מעלים 2 סרטונים בשבוע- תיצמדו לתכנית. במידה ותעלו 10 סרטונים בשבוע אחד וחודש לאחר מכן לא תעלו אף סרטון- תאבדו את העקביות שהצופים מצפים ממך שתשמור עליה. יתרה על זאת, מומלץ לקבוע ימים קבועים להעלאה. על ידי כך, קהל הצופים ידע באיזה ימים לצפות לסרטונים ממך ובכך מספר הצפיות יגדל פלאים. כך למשל, אם יוטיובר ממוצע מעלה 2 סרטונים בשבוע בימי שני וחמישי, קהל הצופים ידע שימים אלו הם עתידים לקבל סרטון חדש מאותו יוטיובר. בכך, אתם משמרים את הקהל שלכם וממקסמים את היחס בין מספר הרשומים למספר הצפיות.

קשר אישי ותקשורת

שנית, בשביל שקהל הצופים אכן ירגיש קשר איתכם בתור יוצרי תוכן ברשת, אתם חייבים להקפיד על כמה דברים שיחבר אתכם עם הרשומים שלכם:
א. הצגת אישיות: הציגו רגשות אמיתיים וכנים בסרטונים. כמו שחברים חדשים מתחברים ע"י היכרות עם האישיות של החבר, כך גם הצופים רוצים להתחבר עם מי שהם צופים בו. אם לא תתנו להם הזדמנות להכיר אתכם, הם לא בהכרח יתעניינו בכל מה שתעלו.
ב. שידורים חיים ספונטניים: מאז שיוטיוב הוציאו את האפשרות לעלות לשידור חי בערוץ היוטיוב, נוצרה הזדמנות פז להיקשר יותר לקהל הצופים גם בלי תסריט כתוב-מראש או עריכה מקצועית- נטו אתם.

Be professional
תהיו מקצוענים!

 

הקפידו על איכות הסרטונים

שלישית, הקפידו על העלאת סרטונים ברמה גבוהה. לא חייבים להיות מפיק הוליוודי בשביל לערוך סרטון ליוטיוב, אבל בהחלט כדאי לדאוג לעריכה איכותית של התוכן לפני שאתם מעלים אותו. אף אחד לא אוהב לצפות בסרטונים שהוקלטו במצלמה של הטלפון שזז בלי הפסקה. עם עריכה איכותית, תוכלו לדאוג ל: מוזיקה רקע, חיתוכים של קטעים מיותרים וכמה אפקטים שיהפכו את הצפייה לחווייתית.
בונוס נוסף- הקצו בסוף כל סרטון כמה שניות שבהם אתה מפנים את הצופים לסרטונים אחרים של הערוץ. בחלק גדול מהפעמים צופים ישמחו לראות סרטונים נוספים שהעליתם, ומי יודע? זה יכול גם לגרום להם להירשם לערוץ (נקרא גם Outro). אמנם אין זה הכרחי, אבל אם אתם רוצים להכניס את הצופים לסרטון עם פתיחה קבועה, תוכלו לעשות זאת ע"י הוספה של פתיח מעוצב (Intro).

תשווקו את עצמכם מההתחלה ועד הסוף

דבר רביעי ואחרון, אך בהחלט אחד הדברים החשובים ביותר הוא הוספה של תמונות ממוזערות מעוצבות לסרטונים. אלו שגולשים ביוטיוב בוחרים לאלו סרטונים להיכנס על פי התמונה הממוזערת שלה, ולכן חובה לשים תמונה ממוזערת שתמשוך את הכניסה לסרטון. בכל אופן, כדאי לשים בתמונה דבר שישקף את תוכנו של הסרטון, ולא לפוצץ בהבטחות שלא תוכלו למלא במהלך הסרטון.

עד שההצלחה תגיע, רוצים לשמוע על היוטיוברים הישראלים הכי מצליחים?

לחצו כאן כדי לקרוא על 5 היוטיוברים הישראלים המצליחים ביותר

שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתף בווצאפ
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב pocket
Pocket

מה דעתכם?

רגע, לפני שאתה עוזב!

רצינו לשאול אם אהבת את האתר, והאם תחזור אליו שוב.
אתה מוזמן לפרט למה, רק אם תרצה!

נ.ב אגב, אם אהבת - תן לנו לייק!